flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
16
quantity
Product details
Category
  • Use joiner cable to jump from one Fixture to another on a single power source. Available in three sizes, 12in, 24in and 36in
  • Joiner cable plugs snugly into Fixture without the need for splicing or wiring
  • Joins two light bars with power continuity for an end to end connection
  • Up to 6 WAC Lighting under cabinet light bars can be installed on a single 120V circuit before Voltage drop. Standards: UL & CUL listed for Damp locations
  • 36-Inch long
  • Interconnects two Light Bars
  • White finish
  • UL listed for damp locations
Size 36"